Büyük ölçekli firmaların öncelikli alanlarda açılan çağrılara başvurması

Düzenlemenin amacı, büyük ölçekli firmaları; her konuda başvuru yapılabilen 1501 Programı yerine, öncelikli alanlarda açılan çağrı konularında başvuru yapmaya yönlendirmektir.

Böylece Ar-Ge kapasitesi çok daha güçlü olan büyük firmaların Ar-Ge projelerini ulusal öncelikli alanlarımızda gerçekleştirmesi sağlanarak,  katma değeri yüksek ürün ve teknolojilerin pazara erişmesi yolunda daha hızlı ve verimli sonuçlar alınabilecektir.

Öncelikli alanlardaki çağrı takvimi ise yakın zamanda TÜBİTAK tarafından açıklanacaktır.

1501 programına başvuracak büyük ölçekli firmalar için son tarih 14 Haziran 2019

1501 Programına başvuru yapmak isteyen büyük ölçekli kuruluşların 14 Haziran 2019 tarihine kadar ön kayıt belgelerini eksiksiz olarak TÜBİTAK’a ulaştırmaları ve projelerini de 30 Haziran 2019 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir.

14 Haziran 2019 tarihine kadar ön kayıt belgelerini Kuruma ulaştırmayan ve ön kayıt onayı alarak projelerini 30 Haziran 2019 tarihine kadar göndermeyen büyük ölçekli kuruluşlar 1 Temmuz 2019 tarihi ve sonrasında 1501 programına başvuru yapamayacaktır. E&Y

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Hakkımızda

 ö z d o ğ r u l a r, Adana da 18.08.1988 tarihinde kurularak, Mali Müşavirlik faaliyetine başlamıştır. 

Sektöründe en iyi olma duygusu ile personeline "Kalite" bilincini yerleştirmeyi, Kalite Yönetim Sistemini sürekli iyileştirmeyi, müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı, amaç edinerek, 2003 Yılında, alanında Türkiye' de ilk olarak ISO 9001: 2000 Belgesi almıştır.

 

Mali Takvim

Öne Çıkanlar

  • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' nın 100 Yılı Kutlu Olsun Milli Mücadeleyi başlatan sürecin 100. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal…
  • Kısmi Bölünmeyle İlgili Yeni Bir Özelge Gelir İdaresi özelgeleri, vergi cezası ve gecikme faizine karşı koruma…
  • Vergide e-tebligat Uygulamaları Adrese dayalı nüfus sayımı sonucunda Başbakanlığın yayınladığı 8 Nolu Genel…

Duyurular

Top